بیکاری با برنامه‌ریزی و اجرای دقیق حل شدنی است

"جاسم ساعدی" در گفت و گو با نشریه فرهنگ افزود: بدین معنا که اگر قیمت فروش حامل‌های انرژی را افزایش می‌دهیم باید قیمت تمام شده محصولات کشاورزی و دامی را به همان نسبت بالا بریم و قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی را درست اجرا کنیم.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در باره بیکاری و کمبود اشتغال به‌عنوان یک معضل فراگیر در تمام کشور تصریح کرد: برنامه دولت با هدف حل مشکل بیکاری در دو سال 90 و 91 اینگونه طراحی شده است که نرخ بیکاری کشور در پایان سال 91 به کمتر از 5 درصد برسد بنابراین به‌منظور تحقق آن باید این برنامه کوتاه مدت با دقت و تدبیر بسیار زیادی طراحی و اجرا شود و گمان نبریم که فقط با دادن وام‌های 10 میلیون تومانی به هر فرد بیکار مشکل بیکاری حل می‌شود.

به گفته وی، به‌منظور ریشه‌کن شدن بیکاری در مرحله اول باید فرصت‌های اشتغال در هر منطقه را به دقت مطالعه کرد.

ساعدی افزود: این مطالعات باید به‌گونه‌ای باشد که در نهایت برای هر شهر یا استان طرحی عملی تهیه واسطه آن گردد هزینه مورد نیاز آن محاسبه شود و درنهایت هم به‌منظور اجرای آن زمانبندی دقیق ایجاد شود.

به گفته نماینده مردم شوش درصورتی که بتوان ظرفیت خالی صنایع کوچک و بزرگ کشور را شناسایی کرد و برای آن طرحی ارائه و همچنین تسهیلات بانکی در اختیار هر یک از واحدها قرار داده بی‌شک می‌توان بخشی از معضل بیکاری را در کشور حل کرد.

وی در ادامه با بیان این‌که بخش کشاورزی و دامداری عمدتا سنتی اداره می‌شود گفت: این اتفاق درحالی رخ داده که در این حوزه می‌توان برنامه‌ریزی دقیق را تدوین و علاوه بر پر کردن فرصت‌های شغلی خالی این بخش، نسبت به صنعتی و مکانیزه کردن این بخش اقدام کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: با تقویت و نوسازی صنایع قدیمی علاوه بر تثبیت اشتغال می‌توان مشاغل جدیدی را ایجاد نمود لذا توصیه می‌کنم دستگاه‌های اجرایی به بحث کاهش هزینه‌های جاری توجه جدی داشته باشند ضمن این‌که با ایجاد اشتغال مولد و پایدار علاوه بر رشد و توسعه کشور می‌توان مانع واردات شد.

/ 1 نظر / 18 بازدید
mohammad emamparast

سلام، ریال دیگر پول ایران نیست، در معاملات، دلار، ریال را جاگزین کرده. ناوهای امریکا آمدند از تنگه هرمز ردّ شدند و هیچ غلطی نکردیم. بمب اتمیمون هم به درد عمه مون میخوره و یک روز یا خودمون را خواهد کشت یا یک سری مسلمانان بی‌ گناه در اطراف اسرائیل را . فتنه را نابود کردیم. فحاشت را رونق دادیم.مواد مخدر و مشروبات در کشورمون بیشتر از خارج گیر میاید.‌ای کاش در جنگ مرده بودم تا امروز جلوی خانوادم شرمنده نبودم که من یکی‌ از باعثین آوردن این نظام به اصطلاح اسلامی بودم . گاهی وقت‌ها فکر می‌کنم انقلاب من ، اسلام من، امام من، بسیج من ، کجاست. قالیباف، علایی، شرم بر هر سه ما. میدونید من کی‌ هستم.فاعتبروا یا اولی الابصار.