جهش قیمت گاز خلاف قانون هدفمند‌سازی یارانه‌ها است

"محمد قسیم عثمانی" در جلسه علنی امروز یکشنبه - 28 فروردین ماه - مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با اشاره به نام گذاری امسال  به نام جهاد اقتصادی، خاطرنشان کرد: در این سال  به کوری چشم دشمنان هم معیشت مردم را بهبود خواهیم بخشید و هم شاخص‌های اقتصادی را ارتقا داده و ثابت خواهیم کرد که توطئه دشمنان در سایه رهنمودهای رهبری وهمراهی ملت وهمکاری مسئولان همه قوا نقش برآب می‌شود. 

نماینده مردم بوکان درادامه به اجرایی شدن طرح هدفمند کردن یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: هدفمندسازی یارانه‌ها یکی از اقداماتی بود که  با تدبیر مجلس، دولت و ملت انجام شد و در واقع یک اقدام شجاعانه بود که مجلس بعد از سال‌ها این قانون را به تصویب رساند و دولت هم در یک اقدام تاریخی وعظیم توانست این کار را شروع کند . 

عضو کمیسیون برنامه،  بودجه ومحاسبات مجلس با بیان آنکه همراهی مردم در اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها نشان داد که مردم ما برای آنکه کشورمان به پیشرفت برسد حاضرند همه فشارها را تحمل کنند، تاکید کرد: دراین بین نباید شجاعت شخص احمدی نژاد را نادیده گرفت؛ چرا که شجاعت ایشان در واقع جرقه اصلی این طرح بود و از این بابت باید این اقدام را ستود. 

عثمانی افزود: نباید موضوع هدفمندسازی یارانه‌ها را یک پروژه تمام شده دید،  بلکه یک پروسه است که باید  در ادامه راه ضمن پایش اصول قانونی آن،  حداکثر تدبیر به کار گرفته شود تا فشار بر مردم واقشارآسیب پذیر به حداقل برسد، به خصوص اشخاص متوسط جامعه که از لحاظ تعداد در اکثریت هستند و بیشترین فشارهدفمند سازی یارانه‌ها روی دوش این افراد است و باید مورد توجه ویژه قرار بگیرند. 

وی یاد آور شد: خانواده‌هایی که ثبت نام نشده یا ثبت نام کرده‌اند؛ اما هنوز پولی به آنها داده نشده باید در اولویت قرار گیرند تا این طرح کامل و جامع شود. 

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، تاکید کرد: در اثر سرعت و بی دقتی نباید همراهی خوب مردم را خدشه‌دار کرد و راه اجرا شدن این کار اجرای بیشتر قانون و توسل بیشتر به قانون و پرهیز از بی‌دقتی است. 

وی در ادامه جهش قیمت گاز را خلاف  قانون هدفمند سازی یارنه‌ها دانست و گفت:  فشار افزایش قیمت گاز بر مردم بسیار زیاد و محسوس بوده  و این در حالی است که  در قیمت‌گذاری گاز باید بر دو موضوع توجه می‌شد. 

 نماینده بوکان  قیمت‌گذاری مناطق جغرافیایی مختلف کشور را مورد اشاره قرار داد و افزود:  وضعیت جغرافیایی باید در قیمت گذاری لحاظ می شد و مناطق سردسیر و گرمسیر باید نرخ متفاوتی داشته باشد. 

 عثمانی با بیان آنکه گاز رسانی به روستاها درکشور باید تصحیح شود، تاکید کرد: شرکت گاز بابد جبران بی‌عدالتی‌های گذشته را انجام دهد. 

وی در مورد بخش کشاورزی به قیمت گازوییل اشاره کرد و گفت: در مورد قیمت گازوییل نیز این قیمت باید مورد تجدید نظر قرار گیرد تا با اصلاح  قیمت آن فشار بر بخش کشاورزی کمتر شود.

/ 0 نظر / 15 بازدید