فولاد ایران متناسب با ظرفیت‌های موجود تولید می‌شود

"حسین گروسی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در باره آمارهای متناقضی که در باره تولید فولاد در کشور منتشر می‌شود، افزود: ظرفیت اسمی تولید فولاد با تولید واقعی متفاوت است؛ علت آن هم میزان مصرف است، از این رو باید نیاز کشور و میزان واردات این محصول‌ها به نحوی تنظیم شود تا به ظرفیت تولید واقعی برسیم.

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که هم اکنون 16 یا 17میلیون تن ظرفیت تولید فولاد در کشور وجود دارد، تصریح کرد: در مقابل این میزان آمار، تولید واقعی فولاد در کشور رقمی بین 10 تا 11 میلیون تن است؛ البته هم اکنون تقریبا عرضه و تقاضا با یکدیگر برابر است و قیمت متعادلی نیز در بازار وجود دارد.

وی در باره برطرف کردن مشکلات تولید فولاد در کشور با پتانسیل های موجود توضیح داد: برای حل مشکلات صنعت فولاد در کشور باید شرایط را برای جذب سرمایه‌گذاران فراهم کنیم و با تولید حجم کافی و متناسب با ظرفیت واقعی فولاد کشور، ضمن تأمین نیاز داخلی، فضای مناسب برای رشد صادرات را نیز بسترسازی کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن، وضعیت کنونی صنعت فولاد ایران را رو به رشد توصیف کرد و یادآور شد: جذب سرمایه‍‌گذار و توجه به نوع مصرف داخلی برای تولید و در دست گرفتن تولیدات خارجی از مهمترین مسائلی است که اگر در صنعت فولادسازی کشور رعایت شود به شرایط بهتری خواهیم رسید.

/ 0 نظر / 15 بازدید