کمالیان با اشاره به نبود ابزار نظارتی مناسب در مجلس:
تصویب نشدن بودجه 90 در سال 89 درس‌هایی دارد
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که به علت ضعیف بودن ابزار نظارتی مجلس، نظارت مناسبی بر عملکرد سال 89 دولت صورت نگرفته است، گفت: دولت باید از تصویب نشدن لایحه بودحه سال 90 در سال 89 درس بگیرد.

"نصرالله کمالیان"

با بیان این که مجلس در سال 89 عملکرد بسیار مناسبی داشته است، تصریح کرد: مجلس در زمینه موضع‌گیری‌های خود درباره مسائل داخلی و خارجی عملکرد خوبی داشته است.

نماینده مردم فاروج و قوچان در مجلس شورای اسلامی همچنین با توضیح این که مجلس در سال 89 در زمینه اقتصادی هم عملکرد مناسبی داشته است، گفت: مجلس در بخش اقتصاد در زمینه همکاری با دولت برای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و تصویب قانون برنامه پنجم توسعه عملکرد خوبی داشته است.

وی افزود: در طول سال بارها کمیسیون‌های تخصصی مجلس و خود صحن علنی برای بررسی طرح‌ها و لوایح مختلف به صورت چند شیفت در روز کار کردند.

کمالیان یادآور شد: مجلس می‌دانست با توجه به تأخیر دولت در ارائه لایحه بودجه سال 90 کشور از نظر زمانی نمی‌رسد این لایحه را در سال 89 تصویب کند.

وی ادامه داد: مجلس تا آخرین ساعات کار در سال 89 بررسی این لایحه را در دستور کار خود داشت و این موضوع باید درسی برای دولت باشد تا در سال‌های آینده دیگر شاهد این تأخیر نباشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر این که مجلس در زمینه نظارت بر عملکرد دولت در سال 89 عملکرد مناسبی نداشته است، گفت: ابزار نظارتی در مجلس ضعیف است و مجلس نمی‌تواند نظارت دقیقی را از عملکرد دولت داشته باشد.

/ 0 نظر / 9 بازدید