واردات بی‌برنامه دام، پاشنه آشیل توسعه اقتصادی است

سیدعلی‌محمد بزرگواری با بیان این که نشست امروز هیئت تحقیق و تفحص از علل واردات دام زنده به کشور تشکیل نشد، تصریح کرد: نشست‌های این هیئت بعد از تصویب لایحه بودجه سال 90 کشور در مجلس برگزار می‌شود.

نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی در مجلس شورای اسلامی با بیان این که واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی  و دامی به کشاورزان و دامداران داخلی ضربه می‌زند، گفت: این واردات علاوه بر این که تولیدکنندگان داخلی را نابود می‌کند هیچ‌گونه ارزش ارزی و ریالی برای کشور ندارد.

وی افزود: باید برای حمایت از کشاورزان و دامداران داخلی و توسعه بخش کشاورزی و دامداری کشور از واردات بی‌رویه محصول‌های کشاورزی و دامی جلوگیری کرد.

بزرگواری تصریح کرد: وزارت جهاد و کشاورزی و وزارت بازرگانی باید با فراهم کردن امکانات لازم برای توسعه کشاورزی و دامداری کشور و همچنین مشخص کردن تعرفه منطقی  به کشاورزان و دامداران کشور کمک کند.

وی اظهار کرد: بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها کشاورزان و دامداران کشور با مشکل تأمین سوخت مورد نیاز خود روبه‌رو هستند که باید برای توسعه کشاورزی و دامداری کشور این مشکل برطرف شود.

 

مجلس از کشاورزان و دامداران حمایت می‌کند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این که حمایت از کشاورزان و دامداران کشور در دستور کار این کمیسیون است، تصریح کرد: تشکیل هیئت تحقیق و تفحص از علل واردات دام زنده به کشور در راستای حمایت این کمیسیون از دامداران داخلی است.

/ 0 نظر / 13 بازدید