ایجاد 2 و نیم میلیون شغل به 110 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

سید ‌فاضل موسوی با بیان اینکه دولت مدعی است که در سال 89 حدود یک میلیون و 600 هزار شغل ایجاد کرده است، افزود: ما نمی‌دانیم که ملاک دولت برای ایجاد شغل در کشور چیست اما می‌دانیم که اگر درکشور بخواهیم این مقدار شغل ایجاد کنیم باید حدود 65 هزار میلیارد تومان هزینه کنیم.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی، در ادامه گفت: ما تا الان نتوانستیم منابع اختصاص یافته برای ایجاد یک میلیون و 600 هزار شغل پیدا بکنیم.

این نماینده درباره صحت آمار ایجاد یک میلیون و 600 هزار شغل، تصریح کرد: معلوم نیست که این آمار‌ها از کجا آمده ولی این موضوع مشخص است که تا هم‌اکنون هیچ یک از نهاد‌های ذیربط مثل مرکز آمار این گزراش را تایید نکرده است.

موسوی یادآور شد: اولین تاثیر این آمار‌ها برروی جوانان بیکار است به این صورت که آن‌ها می‌بینند اصلا این آمار‌ها تاثیری برروی کاهش میزان بیکاری ندارد.

نماینده خدابنده درباره میزان رشد سطح سواد مردم به‌ویژه جوانان در منطقه، افزود: خوشبختانه در بیست سال اخیر یک موج گرایش به تحصیلات به راه افتاد که در نتیجه این موج بیشتر جوانان شهرستان خدابنده دارای تحصیلات دانشگاهی شدند.

این نماینده ادامه داد: اما متاسفانه با وجود این همه جوان تحصیل کرده بیشتر آن‌ها بیکار هستند.

دبیر اول کمیسیون اصل نود مجلس تاکید کرد: طبق سخنان مسئولان دولت قرار است که در سال نود حدود دو میلیون و 500 هزار شغل ایجاد شود که این مقدارشغل اعتباری حدود 110 میلیارد تومان نیاز دارد که جای سوال است.

این در حالی است که طبق سازمان آمار نرخ بیکاری در بهار سال 89 کشور بالای 6/14 درصدی اعلام شده است.

/ 0 نظر / 29 بازدید