تورم تا سالگرد هدفمندی یارانه‌ها به ۴۰ درصد می‌رسد

وی تصریح کرد: کارشناسان اقتصادی پیش‌بینی کرده بود که در سال گذشته با تورم بالای ۳۰ درصد روبه‌رو خواهیم شد، اما با مکانیزم‌های دولت نرخ تورم  در سال گذشته به ۱۲.۵ درصد رسید.

نماینده مردم بردسکن و کاشمر در مجلس شورای اسلامی، در تشریح مکانیزم دولت برای جلوگیری از افزایش تورم توضیح داد: قوه مجریه از بودجه پروژه‎های عمرانی می‌کاهد و با تزریق آن در بازار تلاش می‌کند، نرخ تورم را کنترل کند.

وی با بیان این که این مکانیزم دولت موقتی و مقطعی است و باید به دنبال راهکاری دائمی بود، تأکید کرد: امسال نیز مرکز پژوهش‌ها مجلس با توجه به روند افزایشی تورم به علت اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها پیش‌بینی کرده است که در سالگرد اجرایی شدن این قانون (۲۸ آذر) تورم به ۴۰ درصد برسد.

 

تورم، فنر فشرده شده‌ای است که بالاخره از کنترل خارج می‌شود و می‌جهد

خباز ادامه داد: نرخ تورم مانند فنری است که می‌خواهد بپرد، اما با فشار و کنترل جلوی آن را می‌گیریم؛ نباید فراموش کرد که این فنر و نرخ تورم زیر فشارها دوام نمی‌آورد و روزی از کنترل خارج خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که تحقیق مرکز پژوهش‌ها با توجه به روند افزایشی نرخ تورم درست است، یادآور شد: مسئله این است که تحقیق علمی با اتفاقی که در جامعه رخ می‌دهد متفاوت است، اما پیش‌بینی می‌شود بالاخره تورم ۴۰ درصدی تحقق یابد.

احمد توکلی، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، در نامه سرگشاده‌ای در باره نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تأکید کرده است که ارقام نرخ تورم ماهانه از دی تا اسفند سال گذشته  بین ۵/۲ تا ۴/۳ درصد بود؛ در حالی که از اول سال ۸۸ تا آذر ۸۹، نرخ‌های تورم ماهانه بین صفر و ۸/۱ در نوسان بود.

اگر در ماه‌های بعدی سال جاری نرخ تورم ماهانه در همین حدود باشد، نرخ سالانه (از اول دی‌ماه ۸۹ تا آخر آذر ۹۰)، حدود ۴۰ درصد خواهد شد.

/ 3 نظر / 35 بازدید
سارا

نسازیم چی کار کنیم منتظر حضور گرمتون توی وب هستم

آزاد

آزادي اين نيست كه هر كس هر چه دلش خواست بكند، بلكه آزادي حقيقي قدرتي است كه شخص را مجبور به انجام وظايف خود مي كند.((مكدونالد)) منبع گفتار: سایت ره پو | بانک سخنان بزرگان http://blog.cheshmehregi.com

من و دوستم خدا

[گل][گل][گل][گل][گل][گل] چه خبرهاست خدايا که ندارم خبري * کو مرا خضر رهي تا که نمايم سفري ** با که گويم که چه ها مي کشم از دست دلم * با تو گويم که زاحوال دلم باخبري [گل][گل][گل][گل][گل][گل]