طرح تسهیل فضای کسب و کار در مجلس بررسی می‌شود

"علی لاریجانی" امروز - جمعه-  در حاشیه دیدار از بیست و چهارمین نمایشگاه کتاب در جمع خبرنگاران، گفت: ناشران به خاطر اقتصاد فربه به این حوزه روی نمی ‎آوردند، اما به هر حال باید شرایطی فراهم شود، تا ناشران بتوانند چرخ زندگی خود را بچرخانند. درحال حاضر اقتصاد نشر بیمار است و باید این چرخه را از این عیب نجات داد . اگر این کار، اجرایی شود، می‎توان گفت که کار درست و با معنایی در سال جهاد اقتصادی  در حوزه نشر صورت گرفته است.

وی در رابطه با راهکار اجرایی شدن جهاد اقتصادی در حوزه چاپ و نشر، خاطرنشان کرد: در حوزه جهاد اقتصادی کمیسیونی در مجلس ایجاد شده است.  ماهیت جهاد اقتصادی از منظر ما این است که فضای رونق اقتصادی و تولید را به  نحوی رقم بزنیم تا همه با رغبت در این زمینه ورود کنند.

رییس مجلس تصریح کرد: طرحی را برای تسهیل فضای کسب و کار آماده کرده ایم که در روزهای آینده پس از فراغت از بودجه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

لاریجانی در پایان در رابطه با شعار بیست و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران مبنی بر"ارتقا معرفت دینی و بصیرت فرهنگی"،  خاطرنشان ساخت: عناوین خوبی در این زمینه در نمایشگاه دیده شد. برخی از ناشران تقریبا روی این موضوع تمرکز داشتند، روی هم رفته رویکرد دینی در اکثر آثار مشاهده می‎شود و به طور کلی می‎توان گفت که این عرصه از ابتکار و تنوع شایسته‎ای برخوردار است.

/ 0 نظر / 25 بازدید