فروش آرد از سوی شرکت‌های خصوصی به نانوایان غیرقانونی است

 

ایوب پاپری‌مقدم‌فرد گفت :یکی از آثار هدفمندکردن یارانه‌ها در کشور آزاد شدن قیمت آرد است به این صورت که نانوایان آرد را باید به صورت آزاد خریداری کنند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، افزود: اما مسئولان  برای کمک به نانوایان و بهتر شدن کیفیت نان راهکارهایی پیش‌بینی کرده اند که نانوایان بتوانند آرد مورد نظر خود را خریداری کنند.

وی افزود: متاسفانه بعد از اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها در بوشهر نانوایان با مشکلات متعددی روبرو شده‌اند، که یکی از این مشکل‌ها این است که در استان یک شرکت خصوصی واسطه‌ شده و رابطه بین نانوایان و تولیدکنندگان آرد را قطع کرده است.

پاپری مقدم در مورد عملکرد این شرکت خصوصی، افزود: این شرکت خصوصی آرد بدون کیفیت را از تولید کنندگان خریداری می‌کند و آن را با قیمت بالاتری به نانوایان می‌فروشد.

عضوکمیسیون شورا‌ها و امور داخلی در مجلس با بیان اینکه عملکرد این شرکت خصوصی از ریشه غیر‌قانونی است، اظهار داشت: طبق قانون هدفمندکردن یارانه‌ها نانوایان می‌توانند آرد خود را از هر جایی تهیه نمایند، ولی با احداث غیرقانونی این شرکت تمام نانوایان بوشهری ضرر کرده‌اند و این شرکت به سود سرشاری رسیده است.

استان‌های ایلام با 479 واحد، کهکیلویه و بویراحمد با 505 واحد، بوشهر با 513 واحد و سمنان با 545 واحد که بترتیب در ردیف استان‌هایی قرار دارند دارای کمترین تعداد واحد نانوایی هستند.

/ 0 نظر / 18 بازدید